Linux / Unix / OS

Instalacja Adobe Photoshop CS2 na Linuksie

autor Papiewski Łukasz , utworzone 02-02-2012

adobe, wine, photoshop(...)


Konwersja logów z checkinstall do pkgtools

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-28-2011 ,tagi :pkgtools, installpkg

Czyli kolejna część artykułów dotyczących Linuksa ze źródeł (LFS, Linux From Scratch). Omówione zostało jak wykorzystać wcześniej utworzone pakiety komendą checkinstall i zamienić je do formatu programu installpkg.(...)


Refactoring w Vimie

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-28-2011 , nie opublikowane

Od czasu pobieram netbeansa c++ ide lub php, albo też eclipse dla poszczególnych języków. Zawsze świeża wersja i mniej pobierania. Wczytuję dany projekt, nad którym właśnie siedzę i sprawdzam jakie to fajne udogodnienia zostały wprowadzone. Na pewno każdy się zgodzi, że te IDE nie są pełni jeszcze kompletne. Standardowy TList (Tag list) czy class list nikogo nie dziwią, podświetlenia składni to też żaden bajer, inteligentne uzupełnianie słów kluczowych i klas to już coś. Dodatkowo mamy tu narzędzia do refactoringu, po których wykonaniu nigdy nie jestem 100% pewien że wszystko jest tak jak chciałem. Czasem miło po-korzystać z uzupełniania składni języka JQuery w plikach phtml itp... Nie mniej jednak, po krótkim technologicznym updacie usuwam zbędne śmieci z pamięci i dysku ... i wracam do Vim-a tu i tam dodając nowe pluginy, zainspirowany paroma nowymi, fajnymi funkcjami lub tweakując obecne, aby lepiej mi służyły. (...)


XSLT - stylistyka strony SVN

autor Papiewski Łukasz , utworzone 06-23-2010 , nie opublikowane ,tagi :xslt,svn,apache

Jeżeli przebrnęliśmy przez tutorial ustawiania SVN na Apache'u i poprawnie wszystko skonfigurowaliśmy, naszym oczom powinna się ukazać w przeglądarce lista naszych repozytoriów. No właśnie, dla tych którzy uważają tą biało-niebieską stylistykę za mało ustylizowaną polecam zabawę ze stylami XSLT oraz opcją SVNIndexXSLT.(...)


Narzędzia deweloperskie

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-29-2010 ,tagi :lfs, instalacja lfs, package version, wersja pakietu

Kolejna część serii poświęcona instalacja LFS - skrypt na sprawdzanie wersji pakietów, przydatny także w innych okolicznościach. (...)


Logowanie plików

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-29-2010 ,tagi :lfs, linux from scratch, package manager

Standardowo plik Makefile w źródle programu posiada funkcję 'uninstall'. Rzadko ale zdarza się, że może takiej takiej opcji brakować i wtedy bez spisania plików raczej ciężko będzie wszystko odinstalować...(...)


Signing Jar - Certyfikat apletu java

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-16-2010 ,tagi :jar,java,certyfikat

(...)


< Poprzedni | 1 | 2 | 3 | 4 | Następny >

Cytaty

- Simplicity is the ultimate sophistication. - Leonardo da Vinci,
- Popularny człowiek wzbudza zawiść potężnych - Thufir Hawat o Leto Atrydzie (na Kaladanie),
- Szczęście następuje po smutku, a smutek po szczęściu; człowiek jest naprawdę wolny, gdy przestaje rozróżniać między smutkiem a szczęściem, między dobrem a złem - Aforyzmy buddyjskie.