Programowanie / Kodzenie

Wszystko o programowaniu: skrypty bash, PHP, biblioteki C++ jak i Java. Wiele rzeczy z politechniki, sporo społecznościowych oraz projektów zleconych (jeśli licencja na to pozwala).

Zend migracja do Doctrine

autor Papiewski Łukasz , utworzone 02-07-2012

Jak możemy w Zend Framework dodać wsparcie dla Doctrine'a. Doctrine jest wg mnie najlepszą biblioteką do mapowania relacyjnego obiektów w PHP (ORM) i aż się prosi aby go używać zamiast niezbyt doskonałego Zend_Db.(...)


Tar na FTP

autor Papiewski Łukasz , utworzone 02-06-2012

extract($path); print "...done"; ?>

Wysyłanie danych na serwer FTP w postaci dużej ilości plików może być dość uciążliwe. Istnieją dobre narzędzia typu jakieś nakładki na przeglądarkę, czy konsolowe lftp, ale brakuje w tym wszystkim możliwości rozpakowanie danych na serwerze FTP. Sprawę może ułatwić fakt, że dodatkowo mamy dostęp do interpretera PHP (strony www wskazującej na katalog FTP). Wtedy możemy skorzystać z powyższego skryptu rozpakowującego plik skompresowany Gzip'em, a następnie TAR'em. (...)


Moduł WWW dla serwera FICS

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010

Ten zaimplementowany moduł obsługuje podstawowe czynności na bazie danych serwera chessdchessd. Wykorzystuje strukturę narzuconą w Zend Frameworkzend-dir. Służy pośrednio, dzięki opracowanym skryptomchessd-scripts, do komunikacji z serwerem i jego zarządzania. (...)


Zend Framework - wprowadzenie

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010

Zend jest szkieletem zawierającym narzędzia, zdefiniowane struktury, czy komponenty wspomagająca tworzenie, rozwój i testowanie aplikacji. Wykorzystuje (stosowany sukcesywnie także w innych frameworkach) wzorzec projektowy MVC (ang. Model-View-Controller). Model-View-Controller zakłada podział aplikacji na trzy główne warstwy: (...)


Wyszukiwaka w PHP

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-02-2010 ,tagi :php,programowanie,algorytmy

Potrzeba takiej opcji występuję nie tylko ze względu, że wszyscy ją mają na swoich stronach ale także ze względów sprawiających, że łatwiej jest się po stronie się poruszać, odnajdywać artykuły po informacji jakie posiadają, specyficzne, konkretne produkty bądź ich kategorie. Statystyki pokazują, że dobrze zaimplementowana wyszukiwarka może zwiększyć liczbę odwiedzin nawet o 30%. (...)


System zdalnego sniffingu

autor Papiewski Łukasz , utworzone 07-29-2009 ,tagi :sniffing socket c

(...)


CypherFloor - program szyfrujący hasła

autor Papiewski Łukasz , utworzone 07-18-2009 ,tagi :aes, szyfrowanie, aes 128, rijandel

(...)


< Poprzedni | 1 | 2 | Następny >

Cytaty

- Simplicity is the ultimate sophistication. - Leonardo da Vinci,
- Popularny człowiek wzbudza zawiść potężnych - Thufir Hawat o Leto Atrydzie (na Kaladanie),
- Szczęście następuje po smutku, a smutek po szczęściu; człowiek jest naprawdę wolny, gdy przestaje rozróżniać między smutkiem a szczęściem, między dobrem a złem - Aforyzmy buddyjskie.