Software / Oprogramowanie / Narzędzia

Programy, aplikacje pod Linuksa i Windowsa oraz urządzenia wbudowane. Przede wszystkim open-source ale także godne polecenia i zakupu.

Chessd Alpha

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010 ,tagi :chessd,alpha

Wersja serwera chessd rozwijana przez Brazylijczyków. Kod źródłowy został napisany od początku (nie bazował na poprzednich serwerach FICS). Jest niekompatybilna z samym protokołem ICS, gdyż za sposób komunikacji z serwerem wykorzystane XML. Pośrednio dla zrealizowania tego celu wykorzystuje aplikacje dodatkowe: serwer XMPP oraz BOSH. Wersja ta została wydana pod nazwą chessd-alpha i strona projektu jest na chessd.sourceforge.net.(...)


FICS - Instalacja wersji > 2.0

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010 ,tagi :chessd,lasker,install,instalacja

Jest to wersja poprawiona i wywodzi się z poprzedniej linii. W całości rozwijana przez Andrew Tridgella. Strona projektu znajduję się na http://chess.samba.org/. (...)


FICS - boty - mamer

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010

Mamer jest programem, za pośrednictwem którego odpowiednio uprawnieni użytkownicy serwera z listy TM (Tourney Manager) mogą organizować turnieje szachowe. Jest programem z uprawnieniami administratora podłączonym zdalnie do serwera ICS. (...)


FICS - wersja oryginalna

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010

Oryginalna linia serwera FICS jest dostępna w wersjach od 1.0 do 1.7. Na podstawie tej wersji wyklarował się nieoficjalny protokół ICS, następnie wykorzystywany przede wszystkim jako standard w komunikacji różnorakich klientów. (...)


FICS -tekstowa baza danych

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010

(...)


chess-engine-crafty

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010

Crafty jest programem szachowym napisanym przez profesora Roberta Hyatta. Program pochodzi od silnika Cray Blitz, zwycięzcy Światowych Zawodów Szachowych (WCC, ang. World Computer Chess Championships) w roku 1982 oraz 1986. (...)


Xboard

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010

WinBoard (skrót WB) jest front-endową aplikacja pozwalającą na graficzne użytkowania dowolnego serwera ICS. Jest to ta sama aplikacja co Xboard (XB), lecz skompilowana pod system Windows. Różnice w użytkowaniu występują w podawaniu flag: po slashu dla WB oraz po myślniku dla XB. Przy podawaniu wartość dla WB trzeba postawić znak '=' natomiast w XB można dodatkowko podać wartość po spacji. (...)


Cytaty

- Simplicity is the ultimate sophistication. - Leonardo da Vinci,
- Popularny człowiek wzbudza zawiść potężnych - Thufir Hawat o Leto Atrydzie (na Kaladanie),
- Szczęście następuje po smutku, a smutek po szczęściu; człowiek jest naprawdę wolny, gdy przestaje rozróżniać między smutkiem a szczęściem, między dobrem a złem - Aforyzmy buddyjskie.