Software / Oprogramowanie / Narzędzia

Programy, aplikacje pod Linuksa i Windowsa oraz urządzenia wbudowane. Przede wszystkim open-source ale także godne polecenia i zakupu.

vim

autor Papiewski Łukasz , utworzone 08-17-2009 , nie opublikowane

(...)


Java - wprowadzenie

autor Papiewski Łukasz , utworzone 12-26-2008 ,tagi :java, java tutorial, java podstawy

Naukę Javy najlepiej zacząć z dobrym IDE. Z faktu, że Java przez swoją wirtualną maszynę jest między platformowa, proponował bym natywne rozwiązanie pod tą technologię czyli NetBeans, który w tymże języku jest napisany. Innym analogicznym rozwiązaniem jest Eclipse. Oba narzędzia programistyczne wspomagają (mogą wspomagać po zainstalowaniu plugin'ów) także C, C++, Hibernate itp. Oczywiście nie zapominajmy o Vim'ie który także po wgraniu paru skryptów pozwala na nieskrępowaną pracę z kodem Javy.(...)


SVN tutorial

autor Papiewski Łukasz , utworzone 11-15-2008 ,tagi :svn, svn repository, system wersji, system kontroli wersji, svn linux, svn pod linuxem, svn pod windowsem, wprowadzenie do svn, svn tutorial, svn kurs

W tym artykule można dowiedzieć się praktycznie wszystkich interesujących rzeczy na temat repozytorium wersji jakim jest SVN. (...)


< Poprzedni | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następny >

Cytaty

- Simplicity is the ultimate sophistication. - Leonardo da Vinci,
- Popularny człowiek wzbudza zawiść potężnych - Thufir Hawat o Leto Atrydzie (na Kaladanie),
- Szczęście następuje po smutku, a smutek po szczęściu; człowiek jest naprawdę wolny, gdy przestaje rozróżniać między smutkiem a szczęściem, między dobrem a złem - Aforyzmy buddyjskie.