ICS - serwer gier szachowych

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-16-2010 ,tagi :chessd,chess

ICS jest skrótem od Internet Chess Server (Internetowego Serwera Szachów). Jest to klasa serwerów obsługujących za pośrednictwem udokumentowanego ale nie ustandaryzowanego protokołu ICS grę w szachy wielu użytkowników dokonywaną za pośrednictwem Internetu. (...)


FICS - użytkowanie

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-16-2010 ,tagi :chessd

Nie wszystkie wersje FICS mają taki sam zestaw komend, jednak opisane .(...)


Chessd Alpha

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010 ,tagi :chessd,alpha

Wersja serwera chessd rozwijana przez Brazylijczyków. Kod źródłowy został napisany od początku (nie bazował na poprzednich serwerach FICS). Jest niekompatybilna z samym protokołem ICS, gdyż za sposób komunikacji z serwerem wykorzystane XML. Pośrednio dla zrealizowania tego celu wykorzystuje aplikacje dodatkowe: serwer XMPP oraz BOSH. Wersja ta została wydana pod nazwą chessd-alpha i strona projektu jest na chessd.sourceforge.net.(...)


FICS - Instalacja wersji > 2.0

autor Papiewski Łukasz , utworzone 09-30-2010 ,tagi :chessd,lasker,install,instalacja

Jest to wersja poprawiona i wywodzi się z poprzedniej linii. W całości rozwijana przez Andrew Tridgella. Strona projektu znajduję się na http://chess.samba.org/. (...)


Cytaty

- Simplicity is the ultimate sophistication. - Leonardo da Vinci,
- Popularny człowiek wzbudza zawiść potężnych - Thufir Hawat o Leto Atrydzie (na Kaladanie),
- Szczęście następuje po smutku, a smutek po szczęściu; człowiek jest naprawdę wolny, gdy przestaje rozróżniać między smutkiem a szczęściem, między dobrem a złem - Aforyzmy buddyjskie.