Linux od Podstaw

autor Papiewski Łukasz , utworzone 11-16-2008 ,tagi :lfs,linux from scratch,linux od zera,linux od podstaw,linux

Projekt Linux Od Podstaw ma na celu stworzenie dystrybucji Linuksa całkowicie od początku (czyt. z dostępnego kodu źródłowego). Opis bazuję na stronie http://linuxfromscratch.org, do której odsyłam w pierwszej kolejności. Znajdują się tam też inne ciekawe projekty jak CLFS, ALFS, BLFS itp.

Nie jest to, jak polskie tłumaczenie angielskiego tytułu Linux From Scratch mogło by sugerować, coś dla początkujących, a wręcz przeciwnie - gratka dla znudzonych wyjadaczy Linuksa.(...)


Logowanie plików

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-29-2010 ,tagi :lfs, linux from scratch, package manager

Standardowo plik Makefile w źródle programu posiada funkcję 'uninstall'. Rzadko ale zdarza się, że może takiej takiej opcji brakować i wtedy bez spisania plików raczej ciężko będzie wszystko odinstalować...(...)


Narzędzia deweloperskie

autor Papiewski Łukasz , utworzone 05-29-2010 ,tagi :lfs, instalacja lfs, package version, wersja pakietu

Kolejna część serii poświęcona instalacja LFS - skrypt na sprawdzanie wersji pakietów, przydatny także w innych okolicznościach. (...)


Cytaty

- Simplicity is the ultimate sophistication. - Leonardo da Vinci,
- Popularny człowiek wzbudza zawiść potężnych - Thufir Hawat o Leto Atrydzie (na Kaladanie),
- Szczęście następuje po smutku, a smutek po szczęściu; człowiek jest naprawdę wolny, gdy przestaje rozróżniać między smutkiem a szczęściem, między dobrem a złem - Aforyzmy buddyjskie.